Ludzie religijni odstraszają od Boga… a co jeśli Bóg jest prawdziwy?

Pojawił się pewien problem ludzie religijni zwykle odstraszają od Boga, który potem jest kojarzony właśnie z religijnością. Argumenty typu, że nauka, teoria ewolucji jest od szatana skutecznie tworzą polaryzację i nie dają możliwości normalnego myślenia i analizowania… skutek jest taki że ludzi myślących, inteligentnych odstrasza się od zbawiciela Jezusa Chrystusa.

  • Ba mało tego.. wśród ludzi religijnych nawet spotkałem się z opcją że myślenie jest od szatana… (tymczasem to Jezus nam mędrców posyła! – Mt 23, 34)
  • Z kolei wśród ludzi antyreligijnych krąży opinia że religia to takie opium dla ludu..

I wiesz co?

Przychylam się do tego, że religia to takie opium dla ludu, mimo to wierze w Boga jedynego opisanego w bibli i przyjąłem Jezusa Chrystusa jego Syna za swojego zbawiciela. Mało to… doświadczam Boga, Ducha Świętego codziennie…

Jezus wprost nam powiedział ‘Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. (Mt. 23, 34)’ – zakaz myślenia wśród ludzi religijnych to zabijanie kolejnych posłanych przez Boga… dlatego ta strona do tych myślących skierowana 🙂 Chciałbym wiedzieć co tam od Boga się dowiadujecie… W objawieniu Bożym jest jeszcze tyle prawd do których nie mamy jako ludzie wierzący dojść bez was… my prości jesteśmy a to wam mędrcom Bóg daje objawienia wejdźcie w swoje powołanie w Ciele Jezusa Chrystusa!

To wszystko jest w tym najdziwniejsze.. i tak… jestem w miarę zdrowy psychicznie, z coraz pełniejszym objawieniem Ducha Świętego coraz bardziej… (jak masz ochotę ufundować badania psychologiczne/psychiatryczne mogę się im poddać)..

Religia jest po prostu wymyślona przez ludzi, dla ludzi, aby oddalić (rozumem zbliżyć, sercem oddalić) ich od Boga – coś jak narkotyk, takie właśnie opium (niewiele różni się od chorób psychicznych – a czasem praktycznie jest tym samym). Bóg jednak ją wykorzystał by na powrót nas do siebie zbliżyć (dał nam wolną wolę i skoro chcemy się przez religię zbliżać to Boga to Bóg na to przystał i się ucieszył zapewne że jakkolwiek chcemy mieć z nim relację). Teraz możemy żyć dzięki Jezusowi Chrystusowi na nowo w społeczności z Bogiem. Przez nasz wybór religii, jedyną drogą dotarcia do naszego serca było oddanie (Syn sam chciał to zrobić!) przez Boga najcenniejszego skarbu jaki miał – Swojego Syna – Drzewa Życia – Jezusa Chrystusa.

Pierwszą religią było założenie gałązek/listków przed Bogiem w raju… Bóg widział, że człowiek się go zaczął bać, więc aby mógł się mniej bać pokazał człowiekowi, że jak założy skórę to będzie się mniej bać (dał więc człowiekowi skórę). Człowiek wybrał tą chorobę psychiczną jaką było zakładanie listków, a jednocześnie tęsknił za Bogiem, Bóg więc przychylił się do wyboru człowieka i pokazał mu że jak założy skórę to będzie się mniej go bał. Potem rozwój religii możemy śledzić w bibli.. Bóg daje kolejne takie skóry, aby ludzie się nie bali miłości którą jest Bóg, aż do skóry – szaty doskonałej, którą jest Jezus Chrystus. Tej szaty doskonałej nie da się zniszczyć, mimo że ludzie próbowali..

Dopiero zrozumienie że Bóg nie zna zła, a tylko my je znamy. Zrozumienie, że przez własne grzechy oddalamy się od Boga, przez własne grzechy doprowadzamy do tego aby zniszczyć ‘szaty’ które od niego dostawaliśmy, łącznie z tym że jak dał nam swojego Syna jako szatę doskonałą to go zabiliśmy, ukrzyżowaliśmy (na szczęście szaty doskonałej nie da się zniszczyć)… pozwala na prawdziwe upamiętanie się.

Jedyny ostatni obrządek religijny jaki nam został – to chrzest. Zarówno w wodzie jak i w Duchu Świętym. Obmycie się przed założeniem szaty Jezusa Chrystusa.. szaty zbawienia, aby założyć ją na czyste ciało. I przyjęcie Ducha Świętego – chrzest Duchem aby oczyścić naszą duszę.. dla Boga, do miłowania innych i przygotować nas do posługiwania im.

W raju nie było tego obrządku.. teraz jest potrzebny, bo sami wybraliśmy religię zamiast Boga,

Kim jestem?

Jak to pan z youtuba obok śpiewa jestem tylko człowiekiem… podpisuje się pod tym…

Choć zastanawiając się głębiej.. może aż człowiekiem?

Temu jak kiedyś sądziłem ‘próżnemu… sadystycznemu… agresywnemu… opuszczającemu… niememu… nieodpowiadającemu… żądnemu władzy, hierarchii… czekającemu jedynie tylko na oddawanie mu chwały i czci’  Bogu tak zależało na mnie, że aż zszedł na ziemię… po to by oddać za tego ‘tylko człowieka’ jakim jestem ja życie?

W każdym razie w dowodzie napisali, że podobno nazywam się:

Tomek Urban

Kontakt w sprawach wiary:

Jeśli chcesz ze mną pogadać jako z członkiem kościoła Jezusa Chrystusa, to proszę zwróć się raczej do kogoś kto będzie bliżej Ciebie, nie wyrobię… i mogę niestety nie zdołać CI nawet na maila odpowiedzieć.

Kościół Jezusa Chrystusa jest budowany przez Ducha świętego… idź zatem, do tych ludzi którzy z nim współpracują i razem z nim budują.

Którzy to? – mnie nie pytaj po owocach poznasz

Tu znajdziesz przykładowe mapki z ludźmi:

Chrzescijany.pl (polacy)

TLR (zagraniczne ludzie)

(Podałem te mapki bo każdy się może na nie zapisać 😛 – więc niech Duch Święty poda Ci do kogo się odezwać… jego to działka)

 

Kontakt w sprawach przyjacielskich:

Jezus powiedział jakoś tak:

‘Zyskujcie sobie przyjaciół niesprawiedliwą mamoną..’

O przyjaźniach dowiaduje się więc zwykle logując się na konto jego numer to:

IBAN: IEEAPLPAXXX
(Tomek Urban)

A tak na serio jeśli widzisz w tym sens i czujesz że coś na tej stronie dostałaś/eś i chciałabyś/łbyś tego więcej to wiesz gdzie zasiać. To wszystko wymaga ogromu czasu… i nie jest to tylko stworzenie strony… ale szukanie, badanie swojego serca, budowanie wiary i tworzenie wielu innych rzeczy w Królestwie Bożym…

Kontakt w sprawach BB (bluzgów i błogosławieństw):

Jak już koniecznie chcesz bym coś przeczytał i uważasz że jest to niezbędne pisz.

Zanim jednak coś napiszesz spójrz w lustro i sprawdź czy nie chcesz tego przypadkiem napisać sam do siebie…

tomek@shandai.pl

O stronie

Mam nadzieje że znajdziesz na tej stronie wiele tzw. oczywistych – oczywistości, do których każdy sam może dojść jak się chwile sam zastanowi. I SUPER, o to chodzi. Jest napisane że Duch Święty będzie nas przekonywał co jest prawdą.

To co mnie rozbraja to to że jak zaczynam żyć wg tych oczywistych oczywistości, w duchu i w prawdzie to i sama obecność Boża też staje się coraz bardziej realna i prawdziwa. I kto by pomyślał, że chodzi po prostu o prostotę i prawdę… pierwsi apostołowie byli prostymi ludźmi… dlaczego takich wybrał?

Tak wracając do strony zdaje sobie sprawę z mojej ułomności ‘intelektualno-polonistycznej’… przepraszam za prostotę języka i składni. Jednak praktycznie zapewnić mogę, że Ci co wyrosną ‘ponad to’ się nie zawiodą… co jest mojego autorstwa (teksty) zezwalam na dowolne cytowanie zgodne z prawem (nie przypisuje sobie żadnych praw majątkowych co do tej treści). Żyję tylko dlatego że Jezus Chrystus za mnie umarł – to wszystko jest jego.

Share This